Wybór odpowiednich opon letnich do samochodu może przysporzyć kierowcy nie lada problemów. Niemniej jednak podstawową zasadą, jaką powinniśmy się kierować w czasie doboru opon do naszego samochodu jest wybieranie modeli oferowanych przez renomowanych producentów. Z pewnością do producentów, których opony nigdy nas nie zawiodą można zaliczyć producenta opon Dębica. 

Opona dla samochodów o wyższych mocach silnika

Z pewnością jedną z najciekawszych opon będących w sprzedaży w sezonie 2020 są wysokiej klasy opony Dębica Presto UHP2 (znajdziesz je w sklepopon.com). Jest to jeden z najnowszych modeli tej renomowanej firmy, który sprawdzi się idealnie w przypadku samochodów o większych mocach silnika. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy nowych technologii przy produkcji tegoż modelu będziemy mieli zagwarantowaną sportową i stabilną jazdę połączoną z długim przebiegiem opon. 

Opony Dębica Presto wyróżniają się na tle konkurencyjnych modeli swoimi unikatowymi parametrami oraz unikalnym asymetrycznym bieżnikiem. W tego względu spełni ona oczekiwania najbardziej wymagających kierowców. Ponadto opona ta charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości wykonania do ceny. Nowe opony Dębica Presto UHP2 nabyć możemy już od 250 zł. Czym dokładnie wyróżniają się te nowoczesne opony na tle konkurencyjnych modeli? 

Opony Presto

Tym, co wyróżnia omawiany model od konkurencji są wyjątkowo dobre parametry. Opony ze względu na odpowiednią liczbę krawędzi tnących są w stanie mimo ciężkich warunków atmosferycznych bezproblemowo odprowadzić nadmiar wody, dzięki temu prostemu rozwiązaniu opona zapewni nam bardzo dobrą przyczepność mimo mokrej drogi. 

Innym czynnikiem wpływającym na doskonałe odprowadzanie wody są zaokrąglone krawędzie barku bieżnika. Należy również zwrócić uwagę na fakt doskonałego rozprowadzenia ciśnienia w oponie, co przekłada się na wytrzymałość i długi przebieg tego modelu. 

Kolejną innowacją wprowadzono w tym modelu jest zastosowana w stopce gumowa mieszanka, która ze względu na swoje właściwości przyczynia się do zmniejszenia utraty energii oraz efektywnego zmniejszenia oporu toczenia. Oznacza to, że opony te charakteryzują się wysokim poziomem odporności na tak zwany aquaplaning. Należy również zwrócić uwagę na asymetryczny wzór bieżnika opony. Ze względu na swoją formę oraz usztywnione zewnętrzne żebro opona to może zapewnić doskonały komfort jazdy na suchej powierzchni przy wysokiej prędkości. Jakimi innymi cechami charakteryzuje się ten model? 

Poszczególne parametry 

Omawiana opona sprawdzi się idealnie, jeżeli pragniemy, aby nasz samochód nabrał bardziej sportowego charakteru. Oferowany przez Dębicę model jest oponą niskoprofilową. Z tego względu odznacza się ona 

– doskonałymi osiągami podczas hamowania, przyspieszenia oraz 

  skręcania 

– świetnym prowadzeniem w przypadku pojazdów o niskim zawieszeniu 

– doskonałą estetyką. 

W przypadku Dębicy jej indeks prędkości zalicza ją do kategorii Y. Oznacza to, że może bezpiecznie używać opony przy jeździe dochodzącej nawet do 300 km na godzinę. Równocześnie indeks, informujący nas o wytrzymałości opony to 91. Oznacza to, że opona wytrzyma obciążenie do 615 kilogramów.