Gdy za oknem pada śnieg, a na drogach robi się ślisko, każdy kierowca samochodu powinien zadbać o bezpieczeństwo jazdy. W tym celu warto zakupić dobrej jakości opony zimowe. Ich wybór na rynku jest ogromny. W ostatnim czasie wśród wielu modeli ogromną popularnością wśród kierowców stawiających na dobrą jakość i niezawodność cieszy się niezawodna opona Kleber Krisalp HP3. 

Kleber – znana na rynku samochodowym marka z wieloletnią tradycją

Ta znana od wielu lat na rynku motoryzacyjnym marka jest częścią grupy Michelin. I co ważne korzysta ona z wielu dopracowanych rozwiązań technologicznych francuskiego koncernu. 

Istotnym symbolem marki Kleber jest pies bokser, który to ma  symbolizować spokój oraz bezpieczeństwo. Z kolei dawniej używany  slogan reklamowy mówił o tym, że opony tej marki „gryzą asfalt”, co miało podkreślać jej niezłe osiągi.   

Opony tej znanej na całym świecie marki są w szczególności oferowane tym kierowcom, którzy poszukują osiągów nieco wyższych od przeciętnych, a jednocześnie chcą zaoszczędzić. Z tego też względu marka Kleber jest pozycjonowana w klasie średniej.

Opony zimowe krisalp HP3 – bezpieczna jazda podczas zimy 

Opony te cieszą się na rynku motoryzacyjnym dużym uznaniem wśród wielu kierowców dbających podczas jazdy, zarówno o swoje bezpieczeństwo, jak i swoich pasażerów.

Model ten został wyposażony w kierunkową rzeźbę bieżnika, która zapewnia doskonałe odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego, co w przypadku jazdy w bardzo trudnych warunkach ma bardzo istotne znaczenie. Dzięki temu każdy kierowca na zapewnioną doskonałą ochronę przed niebezpiecznym zjawiskiem aquaplaningu oraz ewentualną utratą panowania nad samochodem, na przykład z powodu wjechania przy wyższej prędkości w kałużę wody. Jest to zasługa specjalnych kanałów, które są określane mianem „Toboggan”. 

Niezwykle istotny jest fakt, że na powierzchni opon Kleber Krisalp HP3 znajduje się gęstą sieć lameli, a więc niewielkich nacięć, które doskonale wgryzają się w śnieg oraz każdą oblodzoną nawierzchnię. To niezwykle istotne rozwiązanie znacznie skraca drogę hamowania oraz ułatwia ruszanie samochodem w trudnych warunkach, gdy pod kołami samochodu znajduje się ogrom śniegu. 

Opony Kleber – doskonała przyczepność opon na lodzie 

Przyczepność tych opon na lodzie jest bardzo dobra. Polepsza ją nowoczesna mieszanka gumowa, wykonana na bazie elastomerów funkcjonalnych. Dzięki temu opony te są bardzo odporne na zmiany temperatur. Zachowują one doskonałe właściwości w szerokim zakresie, zatem nagłe ocieplenie czy nadejście mrozów nie jest dla nich dużym zaskoczeniem. 

Producenci tych niezawodnych podczas użytkowania opon postawili przede wszystkim na osiągi decydujące w znacznym stopniu o bezpieczeństwie w czasie jazdy.  Zgodnie z etykietami tych opon komfort podróżowania stoi na bardzo wysokim poziomie. 

Model ten jest dostępny na rynku w różnorodnych rozmiarach, zatem każdy kierowca może bez problemu wybrać takie, które to będą pasowały do jego pojazdu samochodowego. Opony marki Kleber to doskonały wybór na szereg długich lat.

Model opon kleber krisalp hp3 możesz obejrzeć tutaj: https://www.sklepopon.com/model-opony/kleber-krisalp-hp3

a więcej o jej twórcy – marce Michelin znajdziesz w tym wpisie Wikipedii